campion
13 اسفند 1401 - 09:24

کارت زرد امام جمعه گرگان به مدیریت شهری/ کنده کاری‌ها مرمت شوند

گرگان- تعلل شهرداری گرگان در انجام وظایف قانونی و کم توجهی شورای شهر به نظارت بر شهرداری در خصوص ترمیم کنده ‌کاری‌های اخیر، سبب شد تا امام جمعه گرگان در این خصوص تذکر دهد.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها: با گذشت حدود چند هفته از اتمام عملیات حفاری به منظور تکمیل شبکه فیبر نوری در شهر گرگان، هنوز بخش‌های زیادی از خیابان‌ها و معابر اصلی مرکز استان گلستان ترمیم نشده و کنده کاری‌های زیادی در شهر مشهود است.

با وجود آنکه از چند ماه قبل بازه زمانی اجرای پروژه تکمیل شبکه فیبر نوری در شهر گرگان به همه دستگاه‌های خدماتی از جمله شهرداری گرگان اطلاع داده شده بود اما این نهاد خدمات رسان در انجام درست و به موقع وظایف و تکالیف قانونی محوله خود ناکام بوده است.

هر چند شرکت خصوصی مجری حفاری در مهلت تعیین شده عملیات خویش را به پایان رسانده اما با گذشت چند هفته از اتمام حفاری‌ها، شهرداری گرگان نتوانسته است مرمت و خیابان‌های شهر را نهایی کند.

شورای شهر گرگان هم به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد شهرداری گرگان هم هیچ اقدام مؤثری برای شتاب بخشیدن به این موضوع و بررسی دلایل تأخیر در اجرای این تکلیف قانونی انجام نداده و یا اینکه توضیحی به مردم یا رسانه‌ها ارائه نکرده است.

تعلل شهرداری گرگان، عامل تأخیر در اتمام مرمت ها است

محمد احمدی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: شرکت مجری پروژه فیبر نوری در گرگان، تمام تعهدات مالی خود را به منظور ترمیم و مرمت خیابان‌ها و معابر شهر به شهرداری گرگان انجام داده و تعلل شهرداری گرگان، عامل تأخیر در اتمام مرمت ها لست.

طولانی شدن روند مرمت و بهسازی حفاری‌های سطح شهر، موجب گلایه مندی بسیاری از کسبه شهروندان و رانندگان خودروهای عمومی و شخصی شده است.

نزدیک شدن به روزهای پایانی اسفند ماه و افزایش ترافیک خیابان‌های سطح شهر گرگان به دلیل حضور اقشار مختلف مردم برای خریدهای نوروزی، ضرورت شتاب بخشیدن به عملیات مرمت و بهسازی خیابان‌ها و میادین شهر گرگان را دوچندان کرده است.

کارت زرد امام جمعه گرگان به مدیریت شهری/ کنده کاری‌ها مرمت شوند

با وجود همه گلایه‌ها و تذکرات نهادهای نظارتی، اما هیچ اقدام عاجلی از سوی شهرداری و شورای شهر گرگان در این خصوص دیده نمی‌شود. این تعلل سبب شد تا نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان در خطبه‌های نماز به این موضوع بپردازد.

ضرورت زیباسازی شهر در ایام نوروز

آیت الله سید کاظم نورمفیدی با اشاره نزدیک بودن ایام نوروز و گله از روند کندن خیابان‌های گرگان [برای پروژه مخابراتی فیبر نوری] گفت: شهرداری و شورای شهر باید شهر را تمیز و زیبا کنند و فضای سبز را گسترش دهند.

امام جمعه گرگان افزود: تاکید به زیبایی و سرسبزی و گل و گیاه از دستورات است.

سیدمحمدرضا سیدالنگی، شهردار گرگان هم پیش از این گفته بود گه حفاری های در شهر قبل از سال نو به اتمام می رسد.

وی بیان کرد: لکه گیری و مرمت آسفالت با محوریت محورهای اصلی آغاز شده و شهروندان اگر نقطه خاصی را می‌بینند با سامانه شهرداری تماس بگیرند و همکاران ما با سرعت مرمت را انجام خواهند داد.

سیدالنگی ادامه داد: ما با پیمانکاران صحبت و اعلام کردیم که در حفاری‌ها نوع حفاری را به صورتی انجام دهند که کمترین خسارت به معابر وارد شود.

شهردار گرگان در خصوص اقدامات پیش‌بینی شده برای ایام نوروز، بیان کرد: اکیپ‌های استقبال از بهار فعالیت خود را آغاز کردند و آراستگی شهر را در دستور کار دارند.

اهالی شهر گرگان از مدیران پرحاشیه شهرداری گرگان و شورای شهر این شهر انتظار دارند، ضمن اجتناب از انجام فعالیت‌های غیرضرور و نمایشی برای مشکلات و دغدغه‌های شهروندان گرگان چاره اندیشی کنند.

گفتنی از طی ماه‌های اخیر یکی از مدیران ارشد شهرداری گرگان و همچنین یک عضو شورای شهر به اتهام انجام تخلفات مالی و ارتشا از سوی نهادهای نظارتی دستگیر و روانه زندان شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1070997