campion
27 بهمن 1401 - 17:32

تشدید نظارت بر بازار شب عید/ جاذبه های گردشگری کامل معرفی شود

گرگان- استاندار گلستان از تشدید نظارت بر بازار شب عید خبرداد و گفت: براساس ترسیم چشم اندازهای ترسیمی، هدف ما افزایش حضور و ماندگاری گردشگران در گلستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد زنگانه بعدازظهر پنجشنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر اظهار کرد: اهداف ستاد خدمات سفر شامل کاهش حوادث ترافیکی نوروزی، افزایش حضور و ماندگاری گردشگران در استان، ارزیابی میزان رضایت مندی گردشگری، ارتقا بهره وری اقداماتی تیمی و اطلاع رسانی بهتر است.

استاندار گلستان افزود: سمن‌های تخصصی علاقه مند به همکاری هستند و باید دستگاه‌های ذیربط با تعامل مناسب از ظرفیت‌های ارزشمند آنها استفاده کنند.

وی ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت مدارس بلااستفاده به عنوان سازه گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است و ضرورت دارد که آموزش و پرورش لیستی از این مدارس در جلسه آتی ارائه کند.

زنگانه گفت: تقویت اقدامات اورژانسی برای تعطیلات نوروز، در ۶۱ پایگاه اورژانس از اهمیت بالایی برخوردار است که باید در این زمینه برنامه ریزی شود.

استاندار گلستان ادامه داد: تشدید نظارت بر رعایت بهداشت در فروشگاه‌های مواد غذایی، رستوران‌ها و واحدهای خدمت رسان مورد توجه قرار گیرد؛ نظارت بر بازار و واحدهای صنفی در ایام نوروز با تلاش صمت، تعزیرات و دستگاه‌های ذیربط ضروری است.

وی گفت: معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در شبکه‌های ملی و انتشار محتوای تولید شده در فضاهای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

زنگانه از فرمانداران خواست تا ستادهای شهرستانی خدمات سفر را تشکیل دهند و گزارشی از برنامه‌های نوروزی در دست اقدام ارائه کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1040788