campion
18 بهمن 1401 - 14:43

اعزام نیروهای واکنش سریع هلال احمر آذربایجان‌غربی به سوریه و ترکیه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از اعزام نیروهای واکنش سریع هلال احمر آذربایجان‌غربی به ترکیه و سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حمید محبوبی مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در پی وقوع زلزله در کشورهای ترکیه و سوریه، نیروهای واکنش سریع هلال احمر از این استان برای امدادرسانی و کمک به زلزله‌زدگان به این کشورها اعزام شدند.

وی ضمن تاکید بر حمایت‌های بشردوستانه جمعیت هلال احمر اظهار کرد: حضور این نیروها بر اساس شیوه نامه جمعیت هلال احمر و بر اساس وظیفه این جمعیت که در رویدادهای بحرانی در کنار مردم آسیب دیده است، انجام گرفت.

محبوبی ادامه داد: طی فراخوان پس از وقوع زمین لرزه، نیروهای واکنش سریع جمعیت هلال احمر از استان آذربایجان‌غربی به کشورهای ترکیه و سوریه اعزام شدند.

محبوبی با اشاره به اینکه تیم‌های اعزامی مجهز به محموله‌های امدادی هستند، افزود: تیم‌های دیگری نیز در حال آماده سازی هستند تا در صورت نیاز با هدف کمک به مردم آسیب دیده به این دو کشور اعزام شوند.

این مقام مسووول اضافه کرد: تیم‌های جمعیت هلال احمر استان در زمینه آواربرداری و نجات کسانی که زیر آوار مانده‌اند، فعالیت دارند.

خاطرنشان می‌شود  زلزله هولناکی بامداد دوشنبه جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند تاکنون براساس آمار نهادهای رسمی دو کشور در مجموع ۴۴۹۱ کشته برجای گذاشته و کار امدادرسانی و خارج کردن زلزله زدگان از زیر آوار گسترده ساختمان‌ها همچنان ادامه دارد. نهادهای بین المللی و کشورهای جهان نیز ارایه کمک‌ها به ترکیه و سوریه را آغاز کرده اند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024941